Każdy Człowiek jest dla mnie wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny, pełen unikalnych zasobów, możliwości i siły. W swojej pracy pomagam odkryć i  uświadomić każdemu jego mocne strony, których siła pomaga pokonać nawet największe przeciwności losu.

 

- dr n. med. Anna K. Główka, psycholog

 

 

 

 

 

Od 2010 roku jestem absolwentką Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Psychologia jest moją pasją praktycznie od zawsze, a od 2010 roku staram się nią zarażać Studentów różnych poznańskich Uczelni (m.in. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa).

Stworzyłam program fakultetów o tematyce codziennej, "życiowej", z którą młodzież ma styczność na każdym kroku, a która to niestety nie do końca jest przez młodych ludzi zrozumiała. Obszary, które staram się przybliżyć i wytłumaczyć - tak studentom, jak osobom korzystającym z mojej pomocy w gabinecie - są m.in. samoświadomość, prawidłowe postrzeganie siebie, poczucie własnej wartości, JA jako jednostka autonomiczna, tolerancja, równość, dyskryminacja, kobiecość vs. męskość, psychologia przyjaźni, miłości i bliskich relacji w różnych obszarach i etapach życia człowieka oraz  wrażliwe wymiary osobowości (o funkcjonowaniu osób wysoko wrażliwych w społeczeństwie).

Ponadto opracowałam cykl zajęć w formie case study dotyczących zaburzeń odżywiania.

Przebyte kursy i treningi w kraju oraz wiedza i zdobyte dzięki nim doświadczenia dały mi  możliwość odbycia certyfikowanego kursu trenerskiego Entrepreneurial Soft Skills and Train the Trainer Program for PhD and Young Scientists na Uniwersytecie w Albercie (Kanada).

 

Dotychczasowa praca naukowa nad wzajemnymi związkami pomiędzy obszarami psychologii, żywienia oraz ogólnie pojętnego zdrowia człowieka  zaowocowała uzyskaniem stopnia doktora w dziedzinie nauk medycznych, którego główną częścią stała się monografia pt.:

 

Wybrane czynniki psychospołeczne a zachowania żywieniowe oraz analiza stężeń wybranych witamin w osoczu pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego”.